top of page
KAF DESIGN AND DEVELOPMENT

by Santiago Calatrava

Şirketin logosu, Arapçada bir sıfat olarak kullanıldığında kendi başına yeterlilik anlamına gelen bir kelime anlamındaki Arapça harf olan “     ” ‘tır. Kaf’taki çekirdek değerimiz tasarım ve geliştirme alanında etkililik, etkinlik ve doyumu dengeleyerek güzellik arayışıdır.

Savunma konferansı merkezinden heyet barınma yerini ayıran koridor. Savunma bakanlığının mevcudiyetini dayatmak ve ziyaretçilere vermesi gereken hoş geldiniz izlenimi arasındaki doğru dengeyi bulmak için özenle tasarlanmıştır.

Tasarım konsepti, verilen inşaatın niteliğinden esinlenmiştir. Müşterinin merkezi çam cepheden kule çekirdeğinin beton duvarına kadar inşaat materyallerini katmanlar halinde kullanarak dekore edilmiştir. 

Tasarım, kolektif hafızamıza bağlı olan temel ikonik geometrisini kullanarak eski termostat şeklinden esinlenmiştir. Cihaz, çevre ortamı yansıtan ayna ve metalik materyal sayesinde çoğunlukla görünür kalmaktadır.

Tasarım prosesi dikkatli ve yavaş ancak, güçlü ve amaca yöneliktir, bu, en iyi, müşterinin tasarım atölyesinin logosu olan panda ile yansıtılmaktadır. 

bottom of page